EPU Sofya Kampüsü (Bulgaristan)
Konum ve Sosyal Yaşam

Sofya Kampüsümüz başkent Sofya’ya sadece 20 km uzaklıkta olup otobüs, tren ve arabayla kolayca ulaşılabilir. Sofya uluslararası bir şehir olup konserler, festivaller, sergiler gibi birçok kültürel aktiviteyi sunmaktadır. Bu aktivitelerin birçoğunda özel öğrenci indirimi vardır.
Üniversitemizin düzenlediği aktiviteler dışında öğrencilerimiz için boş zamanlarını değerlendirebilecekleri çok geniş seçenekler sunulmuştur. Sportif faailyetlerden ve egzersizden hoşlananlar için üniversite civarında birçok spor salonu bulunmaktadır.

Yurtlar

EPU Sofya Kampüsü hem akademik hem sosyal açıdan çok yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. Yurtlardaki odalarda yatak, masa, giysi dolapları ve TV bulunmaktadır. Yurt kafeteryasında kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisleri ile sohbet ve internet salonu öğrencilerin yararlanmasına açıktır. İsteyen öğrencilerimiz ücret karşılığında, çamaşırhane, ütü ve kuru temizleme gibi ek hizmetlerden de faydalanabilirler. Üniversite yurdumuzda konaklama bedeli öğrenci başına aylık 150 Euro’dur.

Sofya

EPU Merkez Kampüsü’nün bulunduğu Sofya, Bulgaristan’ın resmi başkenti olmasının yanında, eğitim, ekonomi, kültür ve eğlence etkinliklerinin de bir araya toplandığı bir odak noktasıdır. Zengin tarihi mirasının yanı sıra, AB üyeliğine geçmesinin ardından, diğe Avrupa kentlerinde mevcut olan bütün olanaklara da Sofya’da giderek daha fazla rastlanmaktadır. Sofya’da toplu ulaşım imkanları çok gelişmiştir ve EPU kampüsünün başkent Sofya’ya sadece 20 km mesafede bulunması, öğrencilere bu kentin tüm olanaklarına erişme fırsatı verir. Kentte çok yönlü bir kültür ve eğlence yaşamı vardır. Spor aktiviteleri için açık ve kapalı tesisler, yüzme havuzları, at binme olanakları gibi etkinliklere uygun alanlar mevcuttur. Sofya dağlarla çevrili bir havzada yer almakla birlikte, gölde yüzme ve yelken sporları yapılabilir. Tiyatro ve sinema gibi kültür merkezleri, restoran, kafe ve ünlü alışveriş dükkanlarının sıralandığı modern caddeler özellikle gençler için çekici unsurlardır. Bulgaristan’daki eğitimin de merkezi olan Sofya’da hem tarihi hem de modern kütüphaneler, kitapevleri, elektronik alet satış noktaları oldukça yoğundur.
Tarihi açıdan Bulgaristan’ın Türkiye ile yakın bağları olduğundan, Türkiye’den gidecek öğrenciler gerek mimari gerek günlük yaşam tarzı bakımından yabancılık çekmeyeceklerdir. Tarihi açıdan Bulgaristan’ın Türkiye ile yakın bağları olduğundan, Türkiye’den gidecek öğrenciler gerek mimari gerek günlük yaşam tarzı bakımından yabancılık çekmeyeceklerdir.
 
Balkan University © 2012 TEL : 0212 424 61 80(pbx) e-posta : info@balkanuniversity.eu